Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Olejek myjący

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania olejku sprawdź zawartość zestawu, przeczytaj dokładnie instrukcję i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania.
2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com
3 - Odkręć butelkę z olejem bazowym, zdejmij końcówkę dozującą i przelej ostrożnie emulgator do butelki z olejem. Uwaga! Emulgator jest dość gęstą substancją, która przelewa się powoli; poczekaj, więc, aż spłynie cały płyn, niemal do ostatniej kropli.
4 - Po przelaniu emulgatora zakręć dużą butelkę i mocno nią wstrząśnij przez ok. 10 sekund.
5 - Na butelkę z olejkiem naklej etykietkę z zapisaną nazwą oraz datą ważności.
6 - Olejek myjący gotowy do użytku!

Przechowywanie i trwałość wykonanego olejku myjącego:

# 8 miesięcy od daty wykonania. W szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i wody oraz nasłonecznionych miejsc; może być przechowywany pod ręką w łazience.

UWAGI:

» Po czasie kolor Olejku myjącego może ulec zmianie na ciemniejszy, nie jest to w żadnym wypadku objaw 'psucia' produktu i nie ma żadnego niekorzystnego wpływu na działanie i właściwości produktu, a jest jedynie wynikiem naturalności produktu i dużej dawki witaminy E.

Zastosowanie produktu:

Przed każdorazowym użyciem należy wstrząsnąć butelką z olejkiem (można ją obrócić kilka razy do góry dnem) oraz szczelnie zakręcać butelkę po każdym użyciu!

Olejek myjący stosowany odpowiednio w zasadzie nie ma możliwości spowodować zatkania porów, ale jak to zwykle bywa wyjątki się zdarzają. Być może w niektórych przypadkach problem leży w nieodpowiednim użyciu olejku, dlatego warto zapoznać się dokładnie z uwagami na temat zastosowania tego zestawu:

» Należy zmoczyć lekko dłonie wodą, wytrząsnać butelkę z olejkiem i nalać na zagłębienie dłoni małą porcję olejku, wystarczy tylko kilkanaście kropli. Rozetrzeć olejek w dłoniach i wmasować kolistymi ruchami w SUCHĄ skórę twarzy, łącznie z okolicami oczu tak, jak tradycyjny żel myjący. Olejek można również nakładać na mokrą skórę twarzy, tak zastosowany również dobrze oczyści skórę. Wybór metody zależy od upodobań i indywidualnych preferencji. W przypadku makijażu, metoda aplikacji olejku na skórę suchą skuteczniej usuwa warstwy makijażu.

» Olejek w połączeniu z wodą tworzy białą emulsję, którą należy kolistymi ruchami rozprowadzić na twarzy, szyi i dekolcie. Na tym etapie można zastosować  Płatek oczyszczający, aby dokładnie oczyścić skórę, robiąc jednocześnie masaż i lekki peeling.

» Olejkiem można zmywać także okolice oczu, jest on łagodny i nie powoduje szczypania, a dodatkowo zmywa makijaż.

» Z własnego doświadczenia polecamy stosować olejek do zmywania makijażu, środków pielęgnacyjnych i zanieczyszczeń z całego dnia - podczas wieczornej toalety, najwygodniej w trakcie kąpieli.

» Kolejna ważna czynność to spłukanie olejku, należy go bardzo dobrze spłukać ze skóry koniecznie CIEPŁĄ wodą. Płukanie warto powtórzyć kilka razy, aby mieć pewność, że cały olejek został zmyty z twarzy.

» Olejek korzystnie jest zmywać z pomocą Ściereczki myjącej, która zapewnia zmycie produktu nawet z porów skóry.

» Jeśli po zastosowaniu olejku myjącego pojawia się poczucie zamglonych oczu, to znak, że olejek nie został dobrze spłukany. Najkorzystniej jest najpierw dobrze spłukać twarz i okolice oczu wodą i dopiero potem otworzyć oczy.

# Olejek można także potraktować jako płyn do zmywania makijażu (również wodoodpornego). Za pomocą płatka kosmetycznego nasączonego olejkiem należy delikatnie zmyć makijaż oczu (bez mocnego pocierania i naciągania skóry wokół oczu), a na koniec spłukać twarz wodą.

» Olejek jest dość nietypowym produktem myjącym i wiele osób potrzebuje się przyzwyczaić do nowego sposobu mycia twarzy, bez widocznej piany. Wiele osób używa olejku w zbyt dużej ilości. Zapewne z powodu braku pienienia, wydaje się, że trzeba go użyć więcej, aby otrzymać efekt oczyszczonej skóry, co nie jest prawdą.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.