Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Krem ochronny anty-UV

Instrukcja wykonania:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania kremu sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itd. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Pamiętaj, że do wykonania kremu potrzebujesz dodatkowo wybrany Hydrolat.  Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

UWAGA! Przeczytaj dokładnie instrukcję przed przystąpieniem do wykonania kremu i następnie postępuj dokładnie z kolejnymi punktami instrukcji. Kolejność dodawania poszczególnych składników jest w przypadku kremu bardzo ważna, w przeciwnym wypadku krem może się "nie udać".

3 - W małym kubeczku z miarką odmierz 25 ml hydrolatu. W tym celu wykorzystaj dołączony kubeczek, odmierzając hydrolat w dwóch porcjach po 10 i 15 ml. Odmierzając hydrolat zwróć uwagę by poziom płynu w kubeczku sięgał nieco powyżej kreski 10 i 15 ml, zakrywając niemal całkowicie wytłoczone na ściankach kubeczka cyfry "10" i "15". Odmierzone porcje hydrolatu przelewaj do załączonego, pustego słoika na krem.

4 - Następnie do małego kubeczka z miarką przelej cały Olej z pestek malin oraz Ekstrakt z granatu EKO. Przelewając kolejne oleje daj im czas, aby spłynęły do ostatniej kropli.

5 - Dokładnie wstrząśnij probówką z Polimerem zagęszczającym, otwórz probówkę i za pomocą suchej końcówki szpatułki, rozbij ewentualne grudki proszku na drobny pyłek. Do kubeczka z olejami dodaj cały Polimer zagęszczający. Wymieszaj dokładnie i delikatnie roztwór w kubeczku. Po wymieszaniu roztwór stanie się mętny.

6 - Roztwór z kubeczka przelej w całości do słoika z hydrolatem. Pomóż sobie szpatułką, aby przelać całą zawartość kubeczka do ostatniej kropli (to ważne, więc warto być cierpliwym i dokładnym). Następnie wymieszaj roztwór w słoiku. Jest to najważniejszy etap wykonania kremu. Mieszaj roztwór w słoiku dość energicznie i dokładnie, ale tak, aby nic nie wylewało się poza słoik. Po kilkunastu sekundach mieszania poczujesz, że roztwór zaczyna gęstnieć i stawiać opór przy mieszaniu. Po 1 minucie mieszania powinien powstać gęsty krem o jednolitej masie i budyniowej konsystencji. Otrzymany krem mieszaj jeszcze przez ok. 2 - 3 minuty.

UWAGA! Na tym etapie bazowy krem powinien mieć postać gęstej masy kremowej!

7 - Następnie dokładnie wstrząśnij probówką z Koenzymem Q10, otwórz probówkę i za pomocą suchej końcówki szpatułki, rozbij ewentualne grudki proszku na drobny pyłek. Do słoika z powstałym kremem dodaj Koenzym Q10 i dokładnie wymieszaj krem przez kilka minut, starając się rozbić i rozprowadzić grudki proszku. Tak samo postępuj z Tlenkiem cynku.

8 - W dalszej kolejności dodaj do kremu Mleczko winogronowe, Kwas ferulowy, wymieszaj całość szpatułką i następnie dodaj Ekstrakt z czerwonych alg i ponownie wymieszaj, aż konsystencja kremu ponownie stanie się jednolita.

9 - Na koniec dodaj do kremu Konserwant NATURALNY EKO - 10 kropli. Odmierzaj krople konserwantu ostrożnie i dokładnie. (Konserwant jest pakowany w butelkę z kroplomierzem.) Po dodaniu konserwantu do kremu wymieszaj całość szpatułką przez kilka minut.

* Butelkę z resztą konserwantu zachowaj sobie na później, przechowując w temp. pokojowej. Porcja konserwantu wystarczy do wykonania kilku kremów.

10 - Na słoik z kremem naklej etykietkę z nazwą gotowego produktu, na datowniku natnij datę ważności kremu.

11 - Krem jest gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Krem o jednolitej konsystencji budyniowej. Kolor i zapach kremu są charakterystyczne dla zastosowanych składników.

Przechowywanie i trwałość wykonanego kremu:

# ok. 8 miesięcy od daty wykonania; w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.

Zastosowanie produktu:

# Nakładać krem delikatnie wmasowując i wklepując w skórę opuszkami palców. Pozostawić do wchłonięcia.

# Odpowiedni jako ochronny, miejski krem głównie na dzień lub regenerujący krem na noc. Naturalne produkty ochronne wyróżnia fakt, że oprócz ochrony zapewniają skórze intensywną pielęgnację i regenerację. W odróżnieniu od tradycyjnych kremów z filtrami można je stosować na dzień i na noc, bowiem antyoksydanty polecane są również w pielęgnacji wieczornej.

# Polecany dla każdego typu cery, jako naturalny, przeciwsłoneczny i antyoksydacyjny krem ochronny, do zastosowania na co dzień, samodzielnie lub w połączeniu z tradycyjnymi kremami z filtrami przeciwsłonecznymi, dla wzmocnienia ochrony anty-UV oraz przeciw wolnym rodnikom, również jako krem regenerujący na noc; dla cery młodej jako ochrona i prewencja przed oznakami przedwczesnego starzenia, jak i dla cery dojrzałej jako kuracja regenerująca zaistniałe zniszczenia skóry oraz hamująca dalsze niekorzystne zmiany; odpowiedni także na okolice oczu, szyję, dekolt i dłonie

# Krem ochronny nie ma określonej wartości liczbowej stopnia ochrony przed promieniowaniem UVB i UVA. Jest to tzw. krem ochronny miejski, odpowiedni przy typowym, codziennym kontakcie ze słońcem, również dla osób spędzających dużą część czasu w pomieszczeniach oraz w okresie jesieni i zimy w klimacie europejskim. Natomiast nie jest to krem polecany jako samodzielny preparat ochronny podczas opalania lub intensywnego kontaktu ze słońcem. W takich przypadkach krem polecany jest jako dodatkowy preparat antyoksydacyjny, stosowany pod tradycyjne, gotowe kremy z filtrami przeciwsłonecznymi o wysokim stopniu ochrony.

# Jak wyjaśniamy w tym artykule nie można podać faktora SPF oraz PPD dla produktów samodzielnie wykonywanych w domu >> https://biochemiaurodyblog.blogspot.com/…/dlaczego-w-naszej-…
Na podstawie składu Kremu ochronnego anty-UV można jedynie określić szacunkowo SPF na poziomie 15-18, wartość ochrony anty-UVA PPD 15. Warto także podkreślić, że chroni on przed szerokim spektrum słońca, czyli przed UVB, UVA, IR, HEV oraz ma wysoką wartość ORAC, czyli wartość ochrony antyoksydacyjnej.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.