DLACZEGO WARTO WYKONAĆ WŁASNĄ MIKSTURĘ KOSMETYCZNĄ?

» TANIEJ - taka pielęgnacja w ogólnym rozliczeniu jest tańsza, ze względu na bardzo korzystny stosunek ceny do efektywności wykonanego produktu, a także, labdlatego, że nie płacisz za reklamę, za nazwę firmy, marże sklepu itp.

» SKUTECZNIEJ - własnoręcznie przygotowany preparat pielęgnacyjny jest skuteczniejszy, mamy kontrolę nad tym, co zawiera, substancje aktywne są używane w ilościach, które gwarantują ich działanie, a nie tylko przyozdabiają listę składników, brak w nim niepotrzebnych wypełniaczy, barwników, substancji zapachowych, nadmiaru konserwantów i innych nieistotnych dla skóry składników, które tylko ją niepotrzebnie obciążają, a często są wręcz niekorzystne dla skóry.

» ŚWIEŻOŚĆ I INDYWIDUALNOŚĆ - własnoręcznie wykonane produkty nie muszą stać miesiącami w hurtowniach i na półkach sklepowych, są świeżo przygotowywane wtedy, kiedy są Ci potrzebne, dzięki czemu składniki aktywne nie ulegają rozkładowi, poza tym poprzez drobne zmiany w recepturach można je też dopasować do aktualnych i indywidualnych potrzeb skóry.

» DLA OSÓB O WYMAGAJĄCEJ SKÓRZE - składy własnoręcznie wykonanych produktów są proste, masz wgląd we wszystkie zawarte w nich składniki, nie zawierają one zbędnych dodatków najczęściej odpowiedzialnych za uczulenia jak sztuczne substancje zapachowe i barwniki, nadmiar konserwantów, dlatego nawet, jeśli dojdzie do podrażnienia skóry łatwiej będzie wykryć winnego i odpowiednio zmienić formułę.

» SATYSFAKCJA - takie mieszanie to niezła zabawa, która przynosi satysfakcję, że samemu udało się nam wykonać skutecznie działający preparat pielęgnacyjny.

 

ZRÓB SWÓJ WŁASNY PREPARAT PIELĘGNACYJNY - BĘDZIE TAŃSZY I SKUTECZNIEJSZY!

Źródło i inspiracja serwisu

Główną inspiracją dla naszej działalności było wzrastające zainteresowanie produkcją własnych mikstur pielęgnacyjnych w warunkach domowych.

Dlaczego interesuje nas produkcja własnych mikstur kosmetycznych?

Wynika to zapewne z tego, że Polki z jednej strony są przywiązane do tradycyjnych metod naszych babć przygotowywania własnych mikstur kosmetycznych (ogórki na twarz, odżywki na włosy z żółtkiem itp.), z drugiej strony jesteśmy praktyczne i oszczędne. Jak wykazują badania TNS OBOP z roku 2005 porównujące nas z kobietami innych narodowości, nie lubimy niepotrzebnie przepłacać.

Uważaj na triki marketingowe firm kosmetycznych!

Firmy kosmetyczne starają się jak mogą, żeby naciągnąć nas na koszty. Przykładem jest manipulowanie objętością i rozmiarami opakowań (niby to samo opakowanie, ale kremu przy kolejnym zakupie już mniej), używanie opakowań z wypukłym lub podwójnym dnem, które udają, że mieszczą w sobie więcej kosmetyku niż w rzeczywistości. Często składniki aktywne tak pięknie opisywane i zachwalane w reklamach i ulotkach gotowego kosmetyku są używane w znikomych ilościach, nieznaczących dla skóry, a tylko wzbogacających listę składników i ulotki, sprawiając, że kosmetyk wydaje się być bardziej interesujący, bogaty i efektywny, ale cóż skoro tylko dla oka… Kolejne przykłady to stosowanie haseł marketingowych, które przyprawiają o zawrót głowy, obiecujących cudowne efekty ala botox lub laser w ciągu paru dni lub nawet po jednym zastosowaniu, niezwykłe plazmy, wody antarktyczne, kosmetyki organiczne lub całkowicie naturalne, które często mają mało wspólnego z naturą. Im bardziej niezwykła nazwa kosmetyku lub składnika, rzucająca się w oczy tym lepiej, ale czy na pewno dla skóry, czy na pewno warta tak dużych pieniędzy?...

Domowe kosmetyki w modzie

Stąd nasze rosnące zainteresowanie produkcją własnych, domowych kosmetyków. I to nie tylko nasze, według amerykańskiej firmy badawczej Information Resources, która co roku przepowiada w swoim raporcie o tym, co będzie modne w USA, w ostatnich latach powraca moda na domowe kosmetyki.

Nie cofamy się w czasie, ale podążamy za postępem w dziedzinie kosmetologii

Nie ma jednak obawy, nie zamierzamy zachęcać Cię do cofnięcia się w czasie i powrotu do starych receptur kosmetycznych, jak wspomniane maseczki z ogórka, sok z cytryny jako tonik, żółtka na włosy itp. To co chcemy zaoferować to połączenie natury, z aktualnymi nowościami w dziedzinie kosmetologii na miarę naszego wieku.

Cena kosmetyku nie jest gwarancją efektywności

Kosmetyk nie musi mieć bardzo skomplikowanej formuły by być efektywnym, podobnie, jak nie musi on być bardzo drogi. Cena nie zawsze jest jedynym wyznacznikiem jakości kosmetyku. Ważne by wybrać odpowiednie składniki o potwierdzonym działaniu, użyć je w odpowiednich stężeniach i warunkach oraz wiedzieć jak prawidłowo zastosować wykonany preparat. I to właśnie chcemy Wam zaoferować.

Chemia zawsze zła? Niekoniecznie!

Jako naukowcy z dziedziny nauk biologicznych wierzymy w osiągnięcia chemii i wiemy, że przemysł kosmetyczny zawdzięcza jej wiele, dlatego też, nie uznajemy i nie zgadzamy się z potocznymi stwierdzeniami, że naturalne jest dobre, zaś wszystko, co zawiera „tę całą chemię” trzeba unikać. Opracowując daną formułę i wybierając dany półprodukt kosmetyczny opieramy się na potwierdzonych badaniach i zdrowym rozsądku, a nie na krążących powszechnie często bezpodstawnych opiniach.

Sam przepis na preparat pielęgnacyjny to nie wszystko

Na stronach internetowych można znaleźć coraz więcej przepisów na produkcję własnego specyfiku w domu. Problemem jest jednak to, że wymagane są do tego odpowiednie składniki, zwykle trudno dostępne w Polsce i przynajmniej minimalny sprzęt oraz aparatura. Większość osób nie musi wiedzieć, co z czym można połączyć, w jakich warunkach oraz ilościach.

Postanowiliśmy domowy wyrób produktu pielęgnacyjnego dostosować do możliwości każdej osoby!

OFERUJEMY GOTOWE ZESTAWY DO WYKONANIA MIKSTUR KOSMETYCZNYCH, które:

» zawierają odważone ilości potrzebnych składników,

» proste i szybkie do wykonania według bardzo szczegółowej instrukcji,

» nie wymagają dodatkowego zakupu opakowań, wagi, zlewek, cylindrów, termometru, pehametru i innych akcesoriów laboratoryjnych,

» ich przygotowanie nie wymaga znajomości chemii, łamania sobie głowy nad matematycznymi i chemicznymi przeliczeniami miar, gęstości, procentów itp.

» wszystkie potrzebne pojemniki, buteleczki, etykietki, mieszadełka są w zestawie.

Wystarczy zmieszać i produkt gotowy!

Mamy nadzieję, że zainteresuje Was i zainspiruje pomysł domowego laboratorium urody i znajdziecie tu wiele przydatnych informacji.
Zapraszamy i życzymy udanych zakupów.
Serwis 'Biochemia Urody'

Kim jesteśmy? Jakie są przesłania i założenia naszego serwisu BiochemiaUrody.com? Czytaj więcej >>