Oferta sklepu => Instrukcje

Zestaw - Booster zwężający pory BHA/LA 5%

Instrukcja wykonania zestawu:

1 - Przed przystąpieniem do wykonania sprawdź zawartość zestawu i przygotuj sobie miejsce pracy zachowując podstawowe zasady higieny: czysty blat, umyte ręce itp. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu są czyste i nie wymagają odkażania. Wszystkie półprodukty powinny mieć temperaturę pokojową.

2 - W przypadku niezgodności lub niejasności NIE wykonuj zestawu, tylko skontaktuj się z nami na adres info@biochemiaurody.com

3 - Na wstępie przygotuj w płytkim naczyniu ciepłą wodę (woda powinna być na tyle ciepła, że można do niej włożyć palec).

4 - Do plastikowego kubeczka przelej Glikol roślinny, daj sobie czas, aby płyn spłynął niemal do ostatniej kropli.

5 - Następnie ostrożnie i dokładnie przesyp do kubeczka Kwas liponowy. Zacznij mieszać roztwór za pomocą bagietki, aby rozprowadzić żółty proszek w płynie. Włóż kubeczek do wcześniej przygotowanej ciepłej kąpieli wodnej, uważaj, by nie wylać zawartości kubeczka. Delikatnie mieszaj roztwór, aż stanie się on idealnie przezroczysty, czyli kwas liponowy w całości się rozpuści. Zajmie Ci to ok. 5 minut dokładnego mieszania. Naczynie z wodą już Ci nie będzie dalej potrzebne.

6 - W dalszej kolejności przelej do roztworu Ekstrakt z kory wierzby i ponownie wymieszaj całość bagietką.

7 - Całość przelej do butelki z pipetką po glikolu.

8 - Na załączonej etykietce wpisz nazwę wykonanego produktu oraz datę ważności. Naklej etykietkę na plastikową butelkę, a następnie przyklej na etykietkę przezroczystą, zabezpieczającą folię. Produkt gotowy do użytku!

Postać wykonanego produktu:

Wodnisty płyn o lekko żółtym kolorze i charakterystycznym dla kwasu liponowego zapachu, z drobnymi ziarnistościami.

Przechowywanie i trwałość wykonanego produktu:

# ok. 6 miesięcy od daty zakupu. W szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc. NIE przechowywać w lodówce.

Zastosowanie produktu:

# Booster ma postać płynu, lekko tłustego tuż po aplikacji, który wchłania się po czasie bez pozostawiania uczucia lepkości.

# Booster można stosować na dwa sposoby:

1 - Kilka kropli boostera aplikujemy bezpośrednio na czystą, stonizowaną, lekko wilgotną skórę twarzy, PRZED nałożeniem kremu. (Jeśli stosujesz esencję, booster użyj PO esencji). Booster może być stosowany na całą twarz lub tylko na linię T albo punktowo.

2 - Kilka kropli boostera można mieszać z dzienną dawką kremu, lotionu, serum lub żelu hialuronowego i dopiero w takiej postaci wmasować w skórę (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu lub żelu, dodać odrobinę boostera, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę).

# Osoby o cerze bardzo wrażliwej i reaktywnej powinny stosować booster tylko w rozcieńczeniu.

# Booster działa bardzo intensywnie, dlatego polecamy ostrożność podczas jego zastosowania, codzienna aplikacja boostera nie jest wskazana.

# Booster można stosować jeden raz dziennie, na dzień lub na noc.

# Booster można traktować jako sezonową kurację lub włączyć do codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

UWAGA! Kwas liponowy to silnie działający składnik aktywny, który okazyjnie może powodować podrażnienie. Podrażnienie ze strony kwasu liponowego zdarza się rzadziej niż w przypadku kwasów hydroksylowych AHA lub retinoidów na receptę typu Retin-A, jednak jest możliwe. Tuż po aplikacji można odczuć lekkie mrowienie, poczucie ciepła lub szczypanie, które powinno minąć z czasem. W razie nasilającego się podrażnienia produkt należy stosować rzadziej lub odstawić.

!! Reakcja na dany surowiec jest sprawą indywidualną. Przed zastosowaniem każdego z produktów, zalecane jest wykonanie próby na małym fragmencie skóry, w celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji.